Description

SAVE VTR 150/B on kohandatud 100 m² pindalaga väiksemate majade ja korterite ventilatsiooniks. Saadaval on vasaku- ja paremakäelised mudelid. Seadme saab paigaldada köögikappi või kappide vahele ning seejärel katta eritellimusel valmistatud mööblipaneeliga. Õhupuhasti kanali saab ühendada seadmel asuva eraldi möödavoolutoruga, nii et õhupuhastist tulev õhk juhitakse otse väljatõmbeventilaatorisse, mitte läbi seadme soojusvaheti. Systemair pakub mitut õhupuhastit, mis on mõeldud otse sisestamiseks SAVE VTR 150/B-sse, ja kiiret juhtmestikku ühendamist ühenduskarbiga. Seadmel on õhupuhasti funktsioon, mida saab aktiveerida õhupuhasti kaudu. SAVE VTR 150/B-l on kahekihilised täielikult isoleeritud paneelid. Seade on varustatud suure kasuteguriga muutuva kiirusega pöörleva soojusvahetiga ja niiskusülekande funktsiooniga, mis reguleerib rootori pöörlemiskiirust. Energiasäästlikud EC-mootoritega ventilaatorid ja madalsurvefiltrid vähendavad energiatarbimist ning tagavad madala SFP-teguri (Specific Fan Power) ja helitaseme. Väljatõmbeõhu sisseehitatud niiskusandurit saab kasutada nõudluse reguleerimiseks.

Seadet saab kasutada mitmel viisil:

• SAVE LIGHT – juhtpaneel põhifunktsioonide jaoks, nagu õhuvoolu juhtimine, üldhäire ja filtrivahetuse näit.

• SAVE TOUCH – puuteekraaniga juhtpaneel ja täielik juurdepääs kõikidele funktsioonidele ja seadistustele. Avakuval kuvatakse teave, nagu õhuvool, temperatuur, õhukvaliteet ja aktiivsed funktsioonid. Saate valida režiimi MANUAL ja AUTO vahel või valida eelistatud seaded eelkonfigureeritud kasutajarežiimidest ja palju muud.

• SAVE CONNECT – Kodulahendused Systemairi mobiilirakenduse ja Interneti-juurdepääsumooduli kaudu SAVE-seadme juhtmevaba juhtimiseks. Mobiilirakendus peegeldab SAVE TOUCH juhtpaneeli funktsionaalsust ja võimaldab teil pääseda juurde kõikidele nutitelefoni juhtimisfunktsioonidele. Iga juhtimisviis on valikuline ja see tuleb lisatarvikuna eraldi tellida. Seadmega on kaasas 6-meetrine juhtpaneeli kaabel. Seadmel on sisseehitatud elektriline soojendus. Väline ühendusplaat, millel on eelnevalt ühendatud sisendid ja väljundid, võimaldab väliste andurite ning väliste kütteseadmete/jahutite ja muude tarvikute hõlpsat paigaldamist ja seadistamist.

Märkus: Pidev ventilatsioon läbi õhupuhasti ei ole lubatud.

EE_VTR_150B_Kasutusjuhend_ET

Korduma kippuvad küsimused

Energiakulu võib olla suurenenud, sest ei ole õigeaegselt teostatud ventilatsiooniseadmete hooldust, ei ole teostatud ventilatsioonitorustiku puhastust ja süsteem on saaste ja tolmu tõttu olnud pikka aega ülekoormatud. Liigne energiakulu on tihti ka probleem, kui ventilatsioonisüsteem lisatakse hoonesse hiljem ehk ei ole eelnevalt arvestatud näiteks olmas oleva küttesüsteemi võimsusega. Väga tavaline põhjus on et ventilatsioonisüsteemi on valesti tasakaalustatud ja seadistatud.
Sundventilatsiooni torustiku puhastuse orienteeruv intervall on 2 aastat. Ventilatsiooniseadmeid on soovituslik hooldada ja kontrollida korra aastas. Ventilatsioonifiltreid tuleb vahetada vastavalt ruumi kasutuse eripärale ja seadusega kehtestatud korrale.
Suure tõenäosusega on viimasest ventilatsioonitorustiku puhastusest möödas rohkem aega ja ventilatsioonitorustikus olevas tolmus on välja jõudnud areneda hallitus. Eriti hoolikas tuleb ventilatsioonitorustiku puhtuse jälgimisel olla, kui  ventilatsiooni kasutatakse hooajati.