Description

SAVE VTC 700 on mõeldud ventileeritavatele aladele kuni 550 m2. Saadaval on vasaku- ja paremakäelised mudelid. Seadme saab paigaldada põrandale ja eelistatavalt panipaika või pesuruumi. SAVE VTC 700 on valgeks värvitud kahekihilised paneelid. Seade on varustatud kõrge efektiivsusega vastuvoolu soojusvahetiga. Energiasäästlikud EC-mootoritega ventilaatorid ja madalsurvefiltrid vähendavad energiatarbimist ning tagavad madala SFP-teguri (Specific Fan Power) ja helitaseme. Väljatõmbeõhu sisseehitatud niiskusandurit saab kasutada nõudluse reguleerimiseks.

Seadet saab kasutada mitmel viisil:

• SAVE LIGHT – juhtpaneel põhifunktsioonide jaoks, nagu õhuvoolu juhtimine, üldhäire ja filtrivahetuse näit.

• SAVE TOUCH – puuteekraaniga juhtpaneel ja täielik juurdepääs kõikidele funktsioonidele ja seadistustele. Avakuval kuvatakse teave, nagu õhuvool, temperatuur, õhukvaliteet ja aktiivsed funktsioonid. Saate valida režiimi MANUAL ja AUTO vahel või valida eelistatud seaded eelkonfigureeritud kasutajarežiimidest ja palju muud.

• SAVE CONNECT – Kodulahendused Systemairi mobiilirakenduse ja Interneti-juurdepääsu mooduli kaudu SAVE-seadme juhtmevaba juhtimiseks. Mobiilirakendus peegeldab SAVE TOUCH juhtpaneeli funktsioone ja võimaldab teil pääseda juurde kõikidele nutitelefoni juhtimisfunktsioonidele.

Iga juhtimisviis on valikuline ja see tuleb lisatarvikuna eraldi tellida. Seadmega on kaasas 6-meetrine juhtpaneeli kaabel. Ilma eelsoojendita kitsastes majades/passiivmajades, kus ei ole lubatud tasakaalustamata õhuvool, töötab seade kuni -5 °C. Ilma eelsoojendita, kui tasakaalustamatus on lubatud, töötab seade kuni -15 °C. Alla -15 °C on alati vaja eelsoojendit. Lisatarvikuna saab tellida eelsoojendi ja CB eelsoojendi ühenduskomplekti. SAVE VTC 700 saab täiendada sisseehitatud elektriküttekehaga, mis on saadaval lisavarustusena (vajalik on 4,5 kW, 400 V 3~ toide). Väline ühendusplaat, millel on eelnevalt ühendatud sisendid ja väljundid, võimaldab väliste andurite ning väliste kütteseadmete/jahutite ja muude tarvikute hõlpsat paigaldamist ja seadistamist.

VTC 700 kasutusjuhend

Korduma kippuvad küsimused

Energiakulu võib olla suurenenud, sest ei ole õigeaegselt teostatud ventilatsiooniseadmete hooldust, ei ole teostatud ventilatsioonitorustiku puhastust ja süsteem on saaste ja tolmu tõttu olnud pikka aega ülekoormatud. Liigne energiakulu on tihti ka probleem, kui ventilatsioonisüsteem lisatakse hoonesse hiljem ehk ei ole eelnevalt arvestatud näiteks olmas oleva küttesüsteemi võimsusega. Väga tavaline põhjus on et ventilatsioonisüsteemi on valesti tasakaalustatud ja seadistatud.
Sundventilatsiooni torustiku puhastuse orienteeruv intervall on 2 aastat. Ventilatsiooniseadmeid on soovituslik hooldada ja kontrollida korra aastas. Ventilatsioonifiltreid tuleb vahetada vastavalt ruumi kasutuse eripärale ja seadusega kehtestatud korrale.
Suure tõenäosusega on viimasest ventilatsioonitorustiku puhastusest möödas rohkem aega ja ventilatsioonitorustikus olevas tolmus on välja jõudnud areneda hallitus. Eriti hoolikas tuleb ventilatsioonitorustiku puhtuse jälgimisel olla, kui  ventilatsiooni kasutatakse hooajati.