KVK Silent 100 EC

Availability: Available on backorder SKU: 92167 Category:

Description

• Madal müratase, suure tihedusega isolatsioon

• Kompaktne disain, lihtne paigaldus

• Lihtne hooldus, hoolduskate

• Õhukindel disain

• Kõrge efektiivsus ja madal SFP reaalses tööpunktis

• Kaasas potentsiomeeter, võimalik kiirust reguleerida 0-100%

• Lihtne paigaldada, komplektis kinnitusklambrid

• Integreeritud mootorikaitse

• Alutsinkkorpus, C4 korrosiooniklass

KVK Silent EC on ümmarguste kanaliühendustega kastventilaator. Korpus on isoleeritud suure tihedusega mineraalvillast isolatsiooniga. Korpus on valmistatud C4 korrosiooniklassi alustsinkist. Kruviühendusega hoolduskate ja tihvtidega hinged muudavad puhastamise ja hooldamise lihtsaks. KVK Silent EC tarnitakse koos integreeritud mootorikaitse ja eeljuhtmega potentsiomeetriga (0-10V), mis võimaldab hõlpsalt leida soovitud tööpunkti. Ventilaatorit saab vajaduse korral juhtida CO2, temperatuuri, niiskuse, kohaloleku indikaatori ja VAV andurite kaudu. Suurus 315-500 pakub ka võimalust suhelda Modbusi kaudu. KVK Silent EC saab paigaldada igasse asendisse. FK kinnitusklamber (lisatarvik) hõlbustab paigaldamist ja eemaldamist ning takistab vibratsiooni ülekandumist kanalisse.

Korduma kippuvad küsimused

Energiakulu võib olla suurenenud, sest ei ole õigeaegselt teostatud ventilatsiooniseadmete hooldust, ei ole teostatud ventilatsioonitorustiku puhastust ja süsteem on saaste ja tolmu tõttu olnud pikka aega ülekoormatud. Liigne energiakulu on tihti ka probleem, kui ventilatsioonisüsteem lisatakse hoonesse hiljem ehk ei ole eelnevalt arvestatud näiteks olmas oleva küttesüsteemi võimsusega. Väga tavaline põhjus on et ventilatsioonisüsteemi on valesti tasakaalustatud ja seadistatud.
Sundventilatsiooni torustiku puhastuse orienteeruv intervall on 2 aastat. Ventilatsiooniseadmeid on soovituslik hooldada ja kontrollida korra aastas. Ventilatsioonifiltreid tuleb vahetada vastavalt ruumi kasutuse eripärale ja seadusega kehtestatud korrale.
Suure tõenäosusega on viimasest ventilatsioonitorustiku puhastusest möödas rohkem aega ja ventilatsioonitorustikus olevas tolmus on välja jõudnud areneda hallitus. Eriti hoolikas tuleb ventilatsioonitorustiku puhtuse jälgimisel olla, kui  ventilatsiooni kasutatakse hooajati.