Description

• Kiiruse reguleeritav

• Vaikselt jooksev

• Suurenenud efektiivsus

• Integreeritud termokontaktid

• Paigaldatav igasse asendisse – kanali- või seinakinnitus

• Võimalik paigaldada välitingimustesse

• Hooldusvaba ja töökindel

KV sileo seeria on mõeldud paigaldamiseks kanalitesse. Kõikidel KV-ventilaatoritel on vähemalt 25 mm pikad tihvtid. FK kinnitusklamber hõlbustab paigaldamist ja eemaldamist ning takistab vibratsiooni ülekandumist kanalisse. Ventilaatoritel on tahapoole kumerad labad ja välisrootori mootorid. KV sileo ventilaatorite kiirust saab reguleerida astmevaba türistori või 5-astmelise trafo kaudu. Mootori kaitsmiseks ülekuumenemise eest on ventilaatoril sisseehitatud termokontaktid käsitsi lähtestamisega. Korpus on valmistatud tsingitud lehtterasest ja volditud, mis annab ventilaatorile õhukindla korpuse, tänu õhukindlale korpusele on võimalik ventilaatori kasutamine märgades ruumides.

Korduma kippuvad küsimused

Energiakulu võib olla suurenenud, sest ei ole õigeaegselt teostatud ventilatsiooniseadmete hooldust, ei ole teostatud ventilatsioonitorustiku puhastust ja süsteem on saaste ja tolmu tõttu olnud pikka aega ülekoormatud. Liigne energiakulu on tihti ka probleem, kui ventilatsioonisüsteem lisatakse hoonesse hiljem ehk ei ole eelnevalt arvestatud näiteks olmas oleva küttesüsteemi võimsusega. Väga tavaline põhjus on et ventilatsioonisüsteemi on valesti tasakaalustatud ja seadistatud.
Sundventilatsiooni torustiku puhastuse orienteeruv intervall on 2 aastat. Ventilatsiooniseadmeid on soovituslik hooldada ja kontrollida korra aastas. Ventilatsioonifiltreid tuleb vahetada vastavalt ruumi kasutuse eripärale ja seadusega kehtestatud korrale.
Suure tõenäosusega on viimasest ventilatsioonitorustiku puhastusest möödas rohkem aega ja ventilatsioonitorustikus olevas tolmus on välja jõudnud areneda hallitus. Eriti hoolikas tuleb ventilatsioonitorustiku puhtuse jälgimisel olla, kui  ventilatsiooni kasutatakse hooajati.