Description

• EC-mootorid, kõrge kasutegur

• 100% kiirus reguleeritav

• Integreeritud mootorikaitse

• Tarnitakse koos kinnitusklambriga

EÜ tehnoloogia on intelligentne tehnoloogia; kasutades integreeritud elektroonilist juhtimist, mis välistab mootori libisemiskaod ja tagab, et mootor töötab alati optimaalsel koormusel. See tagab, et vahelduvvoolumootoritega võrreldes on efektiivselt kasutatud energia osakaal kordades suurem ja energiakasutus tunduvalt väiksem. EC ventilaatorid on silmapaistvad oma säästliku energiakasutuse ja suurepärase juhitavuse poolest. Nende kiirust saab muuta, et see vastaks õhuvoolu nõudlusele, ja need töötavad kõrge efektiivsusega. Sama õhuhulga korral tarbivad need märgatavalt vähem energiat kui vahelduvvooluventilaatorid. Teine EC-ventilaatorite eripära on nende energiasäästupotentsiaal mitte ainult täiskoormusel, vaid eriti osakoormusel. Osakoormusel töötades on kasutatav energia palju väiksem kui samaväärse võimsusega asünkroonmootori puhul. Vähendatud energiatarbimine tagab tegevuskulude vähenemise. KV EC seeria on mõeldud paigaldamiseks kanalitesse. Kõikidel K-ventilaatoritel on vähemalt 25 mm pikad tihvtid. Ventilaatoritel on tahapoole kumerad labad ja välisrootormootorid (EC). FK kinnitusklamber hõlbustab paigaldamist ja eemaldamist ning takistab vibratsiooni ülekandumist kanalisse. Ventilaatorid tarnitakse koos eeljuhtmega potentsiomeetriga (0-10V), mis võimaldab hõlpsalt leida soovitud tööpunkti. Mootorikaitse on integreeritud mootori elektroonikasse. Korpus on valmistatud tsingitud lehtterasest, mille õmblused on volditud, et anda ventilaatorile õhukindel korpus.

Korduma kippuvad küsimused

Energiakulu võib olla suurenenud, sest ei ole õigeaegselt teostatud ventilatsiooniseadmete hooldust, ei ole teostatud ventilatsioonitorustiku puhastust ja süsteem on saaste ja tolmu tõttu olnud pikka aega ülekoormatud. Liigne energiakulu on tihti ka probleem, kui ventilatsioonisüsteem lisatakse hoonesse hiljem ehk ei ole eelnevalt arvestatud näiteks olmas oleva küttesüsteemi võimsusega. Väga tavaline põhjus on et ventilatsioonisüsteemi on valesti tasakaalustatud ja seadistatud.
Sundventilatsiooni torustiku puhastuse orienteeruv intervall on 2 aastat. Ventilatsiooniseadmeid on soovituslik hooldada ja kontrollida korra aastas. Ventilatsioonifiltreid tuleb vahetada vastavalt ruumi kasutuse eripärale ja seadusega kehtestatud korrale.
Suure tõenäosusega on viimasest ventilatsioonitorustiku puhastusest möödas rohkem aega ja ventilatsioonitorustikus olevas tolmus on välja jõudnud areneda hallitus. Eriti hoolikas tuleb ventilatsioonitorustiku puhtuse jälgimisel olla, kui  ventilatsiooni kasutatakse hooajati.