Description

• Kiiruse reguleeritav

• Integreeritud termokontaktid

• Võimalik paigaldada igasse asendisse

• Võimalik paigaldada välitingimustesse

• Hooldusvaba ja töökindel

K-seeria on mõeldud paigaldamiseks kanalitesse. Kõikidel K-ventilaatoritel on vähemalt 25 mm pikad tihvtid. Ventilaatoritel on tahapoole kumerad labad ja välisrootori mootorid. Paigaldamise lihtsustamiseks on K-ventilaatoril standardvarustuses kinnitusklamber koos kruvidega kronsteini kinnitamiseks. FK kinnitusklamber hõlbustab paigaldamist ja eemaldamist ning takistab vibratsiooni ülekandumist kanalisse. Ventilaatorite kiirust saab reguleerida astmevaba türistori või 5-astmelise trafo kaudu. Mootori kaitsmiseks ülekuumenemise eest on ventilaatoril sisseehitatud termokontaktid käsitsi lähtestamisega. Korpus on valmistatud tsingitud lehtterasest ja volditud, mis annab ventilaatorile õhukindla korpuse. Ventilaatori õhutiheda korpuse tõttu on võimalik kasutada ventilaatorit kanaliühendusega välistingimustes ja märgades ruumides

Korduma kippuvad küsimused

Energiakulu võib olla suurenenud, sest ei ole õigeaegselt teostatud ventilatsiooniseadmete hooldust, ei ole teostatud ventilatsioonitorustiku puhastust ja süsteem on saaste ja tolmu tõttu olnud pikka aega ülekoormatud. Liigne energiakulu on tihti ka probleem, kui ventilatsioonisüsteem lisatakse hoonesse hiljem ehk ei ole eelnevalt arvestatud näiteks olmas oleva küttesüsteemi võimsusega. Väga tavaline põhjus on et ventilatsioonisüsteemi on valesti tasakaalustatud ja seadistatud.
Sundventilatsiooni torustiku puhastuse orienteeruv intervall on 2 aastat. Ventilatsiooniseadmeid on soovituslik hooldada ja kontrollida korra aastas. Ventilatsioonifiltreid tuleb vahetada vastavalt ruumi kasutuse eripärale ja seadusega kehtestatud korrale.
Suure tõenäosusega on viimasest ventilatsioonitorustiku puhastusest möödas rohkem aega ja ventilatsioonitorustikus olevas tolmus on välja jõudnud areneda hallitus. Eriti hoolikas tuleb ventilatsioonitorustiku puhtuse jälgimisel olla, kui  ventilatsiooni kasutatakse hooajati.