Description

* EC-mootorid – kõrge efektiivsus kogu tööpiirkonna ulatuses

* Kiirus 100% kontrollitav

* Kiiruseregulaator kuulub komplekti

* Integreeritud mootorikaitse

* Tarnitakse koos kinnitusklambritega

EC tehnoloogia puhul kasutatakse integreeritud elektroonilist juhtimist, mis elimineerib kaod mootori töös ja kindlustab alati mootori optimaalse koormuse ning garanteerib oluliselt väiksema energiatarbimise võrreldes vahelduvvoolu (AC) mootoritega.

 

EC-mootoritega ventilaatoritel on tähelepanuväärselt väiksem energia tarbimine ja väga lihtne elektrooniline juhtimine. Kiirus on kergesti muudetav vastavalt õhuhulgale. Sama õhuhulga juures tarbivad nad oluliselt vähem energiat kui AC-mootoritega ventilaatorid.

EC-mootoritega ventilaatorid ei ole ökonoomsed vaid täiskoormusel töötades, vaid ka osalisel koormusel. Väiksem energiakasutus garanteerib väiksemad tegevuskulud.

K-seeria EC mootoritega ventilaatorid on disainitud paigaldamiseks torudesse.  Kõigil K-ventilaatoritel on vähemalt 25mm pikkune ühendusäärik. Ventilaatoritel on tagasipööratud labadega tiivik ja väline rootor-mootor (EC). FK-klambrite kasutamine teeb ventilaatorite paigaldamise ja vahetamise lihtsaks ning vähendab müra edasikandumist ventilatsioonisüsteemis. Ventilaatorid tarnitakse eelseadistatud potentsiomeetriga (0-10V), mis võimaldab kasutajal kergesti leida soovitud tööpunkti. Potentsiomeeter on seadistatud tehases 6-10V’le. See on kergesti muudetav kui installatsioon nõuab muud.

Kaitsmaks mootorit ülekuumenemise eest on ventilaatoritel sisse ehitatud termokontakt koos elektrilise taaskäivitusega. Korpus on valmistatud galvaniseeritud terasest, volditud ühenduskohtadega, mis tagab korpuse õhukindluse. Ventilaatoreid on võimalik paigaldada ka välistingimustesse ja niisketesse ruumidesse tänu õhukindlale korpusele ja IP klassile 55, klemmkarbi IP 65 ja kaablid M20.

Korduma kippuvad küsimused

Energiakulu võib olla suurenenud, sest ei ole õigeaegselt teostatud ventilatsiooniseadmete hooldust, ei ole teostatud ventilatsioonitorustiku puhastust ja süsteem on saaste ja tolmu tõttu olnud pikka aega ülekoormatud. Liigne energiakulu on tihti ka probleem, kui ventilatsioonisüsteem lisatakse hoonesse hiljem ehk ei ole eelnevalt arvestatud näiteks olmas oleva küttesüsteemi võimsusega. Väga tavaline põhjus on et ventilatsioonisüsteemi on valesti tasakaalustatud ja seadistatud.
Sundventilatsiooni torustiku puhastuse orienteeruv intervall on 2 aastat. Ventilatsiooniseadmeid on soovituslik hooldada ja kontrollida korra aastas. Ventilatsioonifiltreid tuleb vahetada vastavalt ruumi kasutuse eripärale ja seadusega kehtestatud korrale.
Suure tõenäosusega on viimasest ventilatsioonitorustiku puhastusest möödas rohkem aega ja ventilatsioonitorustikus olevas tolmus on välja jõudnud areneda hallitus. Eriti hoolikas tuleb ventilatsioonitorustiku puhtuse jälgimisel olla, kui  ventilatsiooni kasutatakse hooajati.