Description

* Kiirus reguleeritav

* Mootori kaitseks integreeritud termokontakt

* Võib paigaldada mistahes asendis

* Võib paigaldada välitingimustesse, niisketesse ruumidesse

* Töökindel ja hooldusvaba

* Tahapoole kaldu labad

K-seeria kanaliventilaatorid on disainitud paigaldamiseks torudesse. Kõigil K-seeria ventilaatoritel on vähemalt 25mm pikkune ühendusäärik.

Ventilaatoreid võib paigaldada mistahes asendis. K-ventilaatoreid on lihtne paigaldada kinnitusklambrite (FK) abil. Ventilaatoritel on tahapoole kaldu labad ja väline rootormootor. Ventilaatorite mootorikiirus on reguleeritav 5-astmelise türistorregulaatoriga.

K-ventilaatoritel on sisseehtitatud termokontakt, mis kaitseb mootorit ülekuumenemise eest.

Ventilaator on tehtud galvaniseeritud lehtmetallist.

Korduma kippuvad küsimused

Energiakulu võib olla suurenenud, sest ei ole õigeaegselt teostatud ventilatsiooniseadmete hooldust, ei ole teostatud ventilatsioonitorustiku puhastust ja süsteem on saaste ja tolmu tõttu olnud pikka aega ülekoormatud. Liigne energiakulu on tihti ka probleem, kui ventilatsioonisüsteem lisatakse hoonesse hiljem ehk ei ole eelnevalt arvestatud näiteks olmas oleva küttesüsteemi võimsusega. Väga tavaline põhjus on et ventilatsioonisüsteemi on valesti tasakaalustatud ja seadistatud.
Sundventilatsiooni torustiku puhastuse orienteeruv intervall on 2 aastat. Ventilatsiooniseadmeid on soovituslik hooldada ja kontrollida korra aastas. Ventilatsioonifiltreid tuleb vahetada vastavalt ruumi kasutuse eripärale ja seadusega kehtestatud korrale.
Suure tõenäosusega on viimasest ventilatsioonitorustiku puhastusest möödas rohkem aega ja ventilatsioonitorustikus olevas tolmus on välja jõudnud areneda hallitus. Eriti hoolikas tuleb ventilatsioonitorustiku puhtuse jälgimisel olla, kui  ventilatsiooni kasutatakse hooajati.